Pomoc i kontakt

Konto

Blog
Znaczenie wilgotności dla wzrostu roślin

Jak zwiększyć wilgotność powietrza dla roślin? Odpowiedź na to pytanie jest istotna szczególnie dla osób, które uprawiają rośliny tropikalne. Na początku warto wspomnieć, że wilgotność powietrza to ważny parametr, od którego zależy kondycja roślin doniczkowych. Zbyt mała wilgotność może doprowadzić do żółknięcia i zasychania liści, a w skrajnych przypadkach do obumarcia rośliny. Jeśli liście Twoich roślin zaczynają żółknąć, zmierz poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Czytaj dalej
Ogrodowy poradnik - co odstrasza komary w ogrodzie?

Co odstrasza komary w ogrodzie? Czy lepiej postawić na naturalne sposoby, czy też zainwestować w owadobójcze środki? Nie pozwól, aby te małe, bzyczące stworzenia zepsuły Twój pobyt w ogrodzie. Skorzystaj z naszych porad, dowiedz się, czego nie lubią komary i szybko się ich pozbądź!

Czytaj dalej
Jaką trawę wybrać od ogrodu? - Inspiracje i porady

To, jaka trawa do ogrodu zostanie wybrana, jest niezwykle istotne. Mogłoby się wydawać, że stanowi ona najprostszy rodzaj roślinności, który spotykamy na każdym kroku, ale należy pamiętać, że są jej różne odmiany i pokroje. W ostatnich latach bardzo modne i popularne stały się odmiany ozdobne, które potrafią urosnąć nawet do 2 metrów. Zatem jaką trawę wybrać do ogrodu?

Czytaj dalej
Jak poprawić żyzność gleby?

Dobry i urodzajny grunt to podstawa, na której opiera się cała produkcja rolno-spożywcza. Jednakże, nie zawsze jest ona odpowiednio przygotowana. Jak poprawić żyzność gleby, aby uzyskać zadawalające rezultaty i cieszyć się dorodnymi plonami? W niniejszym artykule skupimy się na sprawdzonych metodach, dzięki którym można zapewnić optymalne warunki wzrostu roślinom. 

Czytaj dalej
Skuteczny oprysk na komary i kleszcze – co jest ważne przy wyborze?

Zastanawiasz się, jaki skuteczny oprysk na komary do ogrodu lub pomieszczeń wybrać? Jakie środki biobójcze pomogą szybko pozbyć się kleszczy? Chętnie podpowiemy, jak przygotować się do zakupu specjalistycznych preparatów na owady. Udzielimy też odpowiedzi na pytanie: dlaczego opryski na komary i kleszcze są skuteczne.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak nieprzyjemne może być spotkanie z kleszczem lub komarem. Ponieważ coraz częściej owady te przenoszą niebezpieczne dla naszego zdrowia choroby, warto odpowiednio wcześnie zabezpieczyć się przed tymi szkodnikami. Sklep ogrodniczy Pakos ma w swojej ofercie liczne środki biobójcze na komary i kleszcze, który wybrać i dlaczego?

Czytaj dalej
Desykacja ziemniaków - jakich środków użyć do zasuszenia naci?

Rolnicy stają przed kolejnymi wyzwaniami. Desykacja ziemniaków stanowi niezwykle ważny punkt w uprawie i późniejszych zbiorach tego warzywa. Od metod desykacji wiele zależy. Jeśli zostanie przeprowadzona w sposób nieprawidłowy, może wpłynąć na jakość plonów. Czym desykować ziemniaki? Jak to robić i z jakich środków korzystać? Odpowiedź w artykule.

Czytaj dalej
Jak przechowywać ziemniaki? Prawidłowe magazynowanie bulw

Zastanawiasz się jak prawidłowo przechowywać ziemniaki tak by nie uległy zgniciu i pozostały przydatne do spożycia przez długi czas? Nie jest żadną tajemnicą, że te warzywa wymagają dobrej jakości gleby, a kiedy rośliny te dojrzeją, zaczyna się okres wykopków. Kupując ziemniaki od rolnika czy w sklepie stacjonarnym należy zastanowić się jak zorganizować przechowywanie ziemniaków w odpowiednim miejscu, czy pomieszczeniu. A wszystko po to, by zapewnić im dostateczną temperaturę i wilgotność powietrza, które przedłużą ich świeżość i trwałość. Jakie zatem warunki należy im zagwarantować, by dłużej nadawały się do spożycia? W jakiej temperaturze przechowywać ziemniaki, by nie uległy zbutwieniu? Zapoznaj się artykułem i dowiedz się, jakie są najlepsze sposoby i o co zadbać, gdy w grę wchodzi magazynowanie ziemniaków.

Czytaj dalej
Kiełkowanie bulwy ziemniaka - jak temu zapobiec przed zbiorem?

Kiełkowanie bulwy ziemniaka, bakterie, grzyby, gnicie, to najwięksi wrogowie producentów żywności oraz rolników, którzy magazynują swoje zbiory przed sprzedażą. Wspomniane procesy nie tylko zaniżają jakość całego produktu, ale i generują straty na dużą skalę - nie można zatem ich lekceważyć. Odpowiednie przeciwdziałanie kiełkowaniu bulw to jedno z rozwiązań. Jak podejść do tego zagadnienia? Podpowiadamy!

Czytaj dalej
Uprawa ogórków gruntowych - jak przygotować grunt?

Uprawy ogórków gruntowych to bardzo popularny oraz pogłębiany przez fachowców temat. Aby cieszyć się dorodnymi plonami warto się nim zainteresować odpowiednio wcześnie, aby przygotować glebę pod uprawę. O czym w szczególności należy pamiętać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości w poniższym materiale.

Czytaj dalej
Jak zwalczyć ćmę bukszpanową? Sprawdzone sposoby i metody

Ćma bukszpanowa to bardzo groźny i łakomy szkodnik, który szybko się rozmnaża i zagraża uprawom. Dotarł on do nas z Azji, dlatego też w Europejskim środowisku nie ma niestety naturalnych wrogów. Ćma bukszpanowa - zwalczanie jej jest bardzo czasochłonne i trudne. W niniejszym tekście podamy kilka metod, które warto wypróbować.

Czytaj dalej

Prev

z 3

Next

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}